Aerial Joga

To forma praktyki jogi z wykorzystaniem elastycznego materiału, który podwieszony jest pod sufitem. Stwarza to możliwość doświadczania asan i swego ciała na innym poziomie niż tylko mata. Za przyjaciółkę mamy grawitację, która w większości przypadków wymusza pracę mięśni głębokich, odciąża kręgosłup i pozwala poczuć się lekko w swoim ciele.

Hamak pozwala już na pierwszej lekcji wejść w pozycję odwróconą nawet przez osobę mało ćwiczącą. Podpiera ciało, co daje możliwość łatwiejszego rozluźnienia tych partii mięśni, którym przychodzi to z utrudnieniem. Systematyczna praktyka jogi w hamakach daje wymierne i zauważalne efekty w odzyskaniu kontroli i równowagi swego ciała. Doświadczyć można wyraźnego czucia swego działania i rehabilitacji zaburzonych dysproporcji w pracy poszczególnych partii mięśni.

Hamak jest idealnym narzędziem do pracy również z własnymi emocjami. W sposób przyjazny pozwala oswoić się ze swoimi ograniczeniami i lękami, nabierając zaufania do samych siebie. Całość dopełnia delikatne bujanie, które wspomaga procesy relaksacyjne.