Techniki relaksacji

Techniki relaksacji

Obecny styl życia, dieta, praca, rozrywki, nadmierna ilość ćwiczeń sprawiają, że coraz trudniej jest nam odpocząć. Gdy ciało i umysł są stale nadmiernie obciążane i przemęczone wydajność ich pracy spada. Organizm nie tylko nie ma kiedy zażyć odrobiny relaksu, ale też zupełnie zapomniał, w jaki sposób natura pozwala na jego regenerowanie poprzez odprężenie i odpoczynek. Każda aktywność fizyczna powoduje napinanie mięśni, a nawet często się zdarza, że nawet w trakcie odpoczynku mięśnie również nadal pozostają w napięciu.

Proponowane przez nas zajęcia opierać się będą na poszukiwaniu i osiągnięciu stanu relaksu przy wykorzystaniu różnych technik oddechowych, odrobiny jogicznego, rozciągającego ruchu oraz wibracyjnego dźwięku granego na żywo z wykorzystaniem różnych instrumentów w strojeniu 432Hz. Czyli o takiej wibracji, która jest zgodna z dźwiękami słyszanymi w naturze np.szum morza, dźwięki lasu, odgłosy wiatru, oddech gór czy nieba.

Aby odpowiednio ustawić i zrównoważyć pracę ciała i umysłu, należy nauczyć się ekonomicznego gospodarowania energią wytwarzaną przez ciało. To właśnie jest głównym celem nauki relaksacji.