Joga to staroindyjski system pracy z ciałem, oddechem i umysłem. Prowadzi do osiągnięcia harmonii i wewnętrznej równowagi. Kształtuje piękną i smukłą sylwetkę, poprawia samopoczucie i stan zdrowia. Regularna praktyka, dzięki precyzji i koncentracji przywraca równowagę psychiczną, przynosi odczuwalne efekty terapeutyczne, uwalnia od stresu, lęku i niepokoju.

Yin joga jest niczym masaż wykonywany na samym sobie. To długie trwanie w pozycjach, bezruch i pełen spokój. Powoli, łagodnie i bez wysiłku usuwa z ciała napięcia, sztywność i bóle powstałe w wyniku traum i stresu.

Yin joga opiera się na filozofii Tao – pierwiastki yin oraz yang to przeciwstawne energie, które definiują naturę. Mają one określone właściwości, kontrastujące ze sobą atrybuty (jasny-ciemny, ciepły-zimny, ciężki-lekki), które tworzą wzorce dla całej egzystencji. Gdy aspekty yin i yang znajdują się w równowadze – wtedy taoiści mówią o zdrowiu i harmonii. By pełniej zrozumieć koncepcję yin-yang, spójrz na zestawienie cech/atrybutów przypisywanych do obu tym energiom.