Ewa Jankowska

Biografia:

Pasjonatka ruchu we wszelakich formach. Od dziecka mocno związana ze sportem i tańcem. W procesie poszukiwań swojej życiowej drogi natknęła się na akrobatykę artystyczną, a to był już tylko przedsmak zanurzenia się w sztukę cyrku współczesnego. Połączenie atletyczno-technicznej pracy z różnorodnymi formami wyrazu artystycznego pozwoliło w końcu rozwinąć skrzydła na tej płaszczyźnie. To zawiodło ją do sięgnięcia po edukację i szkolenie wyższe w dziedzinie cyrku.

Na koncie ma ukończenie dwuletniego programu Foundation Degree w Londyńskiej szkole National Centrę for Circus Arts oraz uzupełnienie rocznym szkoleniem we FLIC Scuola di Circo w Turynie. Zdobytą wiedzę praktyczną oraz teoretyczną poddaje doświadczeniu na scenie oraz wykorzystuje dla uczniów przy holistycznej pracy z ciałem.

Ruch i ciało stanowią dla niej fascynujące pole do eksperymentów i na nim wciąż poszukuje ciekawych rozwiązań sięgając po nowe narzędzia. Wieloletnia praca z szerokim przekrojem wiekowym grup podopiecznych podczas różnorodnych dyscyplin upewnia ją, że ruchomość i sprawność naszych ciał ma silne powiązanie z kondycją psychiczną. Ewa jest również zdania, że do pracy nad ciałem należy podejść wielopoziomowo.